Novorodenecké fotenie

Budem sa veľmi tešiť, keď mi dáte možnosť odfotiť Vás a Vaše novorodeniatko citlivým, bezpečným, krásnym a láskavým spôsobom. Spravím všetko pre to, aby som prostredníctvom fotografie zachytila najkrajšie chvíle a momenty zo života Vášho dieťatka. 

 • Image
 • Image
 • Image
 • Image
 • Image
 • Image
 • Image
 • Image
 • Image
 • Image
 • Image
 • Image
 • Image
 • Image
 • Image
 • Image
 • Image
 • Image
 • Image
novorodenecke_fotenie_01

Bližšie informácie k novorodeneckému foteniu​

Kedy je najlepšie fotiť?

Ideálny čas na vytvorenie typických novorodeneckých fotografií (newborn) je od 5 do 14 dní (max. 21 dní) po narodení dieťatka. Vtedy zvyknú byť bábätká ešte dostatočne spavé, fotenie zvyknú prespať a sú ešte zvyknuté aj na polohu z bruška. Ideálne je fotenie uskutočniť v dopoludňajších hodinách.

Prosím, kontaktujte ma ešte v čase, kedy si Vaše bábätko spokojne spinká v brušku maminky a dohodneme všetky detaily. Po narodení bábätka si už len doladíme deň fotenia.

 

Kde budeme fotiť?

Novorodenecké fotenie je najlepšie zrealizovať v teplom kompletne vybavenom ateliéri, kde je pripravené všetko pre pohodlie Vás a Vášho bábätka. Ateliér sa nachádza na ulici Mlynské nivy 48, Bratislava Ružinov

Vopred sa dohodneme aké farby a materiály sa Vám páčia a v akých dekoráciách by ste chceli Vaše bábätko odfotiť. Všetko dopredu pripravím a po Vašom príchode si môžete v kľude vypiť kávu a sledovať priebeh fotenia Vášho spokojného bábätka.

 

Ako bude novorodenecké fotenie prebiehať?

Fotenie zvyčajne trvá 2 – 3 hodiny (podľa zvoleného rozsahu fotenia) a podľa „nálady“ a spolupráce bábätka. Niektoré bábätká prespia celé fotenie, iné sa často budia, niektoré plačú… to všetko je normálne… Ja sa budem celé fotenie o Vaše bábätko starať, budem ho prezliekať, uspávať, fotiť. Vy si môžete oddýchnuť a v kľude si vypiť rannú kávu 🙂

Niektoré bábätká sa cítia dobre zavinuté, iné v polohe na brušku, iné na chrbátiku alebo na boku. Preto fotenie a aj jednotlivé pózy budem prispôsobovať samotnému bábätku.

GALÉRIA
novorodenecke_fotenie_02

Ako pripraviť bábätko na novorodenecké fotenie?

Ideálne by bolo keby bolo bábätko mierne nevyspaté, avšak spokojné. Ak môžete, pred fotením ho udržte trochu bdelé.

Bábätko je spokojné keď je napapané, takže koľko krát počas fotenia bude potrebovať papať, toľko priestoru mu na to dáme. Pred odchodom z domu, bábätko prosím nakŕmte a keď cestou zaspí, môžeme po Vašom príchode rovno začať fotiť.

Poprosím pred fotením:

– nekrémovať zadoček bielym krémom

– odstrániť nápis/meno z chrbátika z pôrodnice

– bábätku obliecť dupačky/overal – oblečenie, ktoré netreba vyzliekať cez hlavu

– pripraviť cumlík – doniesť aj v prípade ak bábätko cumlík nepoužíva – môže sa hodiť

 

Čo priniesť pre bábätko?

Cumlík a mliečko (ak nekojíte). Oblečenie pre bábätko na fotenie nosiť nemusíte, to Vám požičiam.

Ak chcete bábätko odfotiť s nejakou hračkou/pamätným predmetom, pripravte si ju a skúsime ju do nejakého záberu zakomponovať.

Čo priniesť pre seba?

Oblečenie: biele, krémové, pastelové oblečenie, bez vzorov a nápisov. Napríklad jednoduché šaty, alebo tričko/tielko. Tiež aj tmavý kus oblečenia ak by vyšlo aj na takú snímku. Niečo v čom sa budete cítiť dobre.

Vizáž: Maminku poprosím prísť nalíčenú s upravenými vlasmi. Viem, že starostlivosť o bábätko je náročná a nie každému sa podarí pripraviť sa doma. Počas fotenia však budete mať priestor sa upraviť, ak by ste to doma nestihli.

Ak by ste mali záujem o úpravu vizážistkou (45-60min líčenie), je potrebné si túto službu objednať dopredu. Cena: 40€.

OBJEDNAŤ FOTENIE
Novorodenecke_fotenie_13

Novorodenecké fotenie v domácom prostredí

V prípade, že by ste predsa len preferovali zrealizovať novorodenecké fotenie u Vás v domácom prostredí. Vopred sa dohodneme aké farby a materiály sa Vám páčia a v akých dekoráciách by ste chceli Vaše bábätko odfotiť.

Keďže príprava prostredia a rekvizít na fotenie u Vás doma zaberie nejaký čas navyše, prosím počítajte s dĺžkou fotenia okolo 3-4 hodín. Fotenie v domácom prostredí je možné uskutočniť, pokiaľ

– máte aspoň jednu miestnosť s dostatkom denného svetla (avšak nie priame slnko)

– máte aspoň jednu stenu voľnú na spoločné fotografie bábätka s rodičmi (a súrodencami)

– máte možnosť zvýšenia teploty v miestnosti na 25°C (pri zavinutom bábätku) a 28°C (ak budeme fotiť bábätko vyzlečené).

 

Novorodenecké fotenie s rodičmi a súrodencami

Súčasťou novorodeneckého fotenia (balíčky MIDI 10 a MAXI 20) sú aj zábery bábätka s rodičmi a aj súrodencami. Či už máte záujem iba o jednoduchú spoločnú fotografiu, alebo aj o rôzne zábery, kde dávate bábätku pusu, ležíte spoločne vedľa seba na zemi, držíte ručičky a nožičky, podopierate bábätko iba Vašimi rukami, prípadne každý s rodičov (a/alebo súrodencov) drží bábätko samostatne – dajte mi vedieť Vašu predstavu a spoločne vytvoríme krásne zábery s Vaším bábätkom, ktoré budete milovať!

V prípade, že máte doma ešte staršie dieťatko, dajte mi vedieť dopredu. Fotenie so súrodencom je vhodné uskutočniť na začiatku foteniaalebo na konci, v závislosti od veku a povahy súrodenca.

 

Zverejnenie fotografií

Podľa autorského zákona mám právo fotografie zverejňovať, avšak fotografie zverejním IBA po vzájomnom dohovore a s Vaším súhlasom. Online galéria fotografií, ktorú Vám zašlem (či už náhľadová alebo s finálnymi fotografiami) je iba pre Vás a je chránená heslom.

GALÉRIA

Novorodenecké fotenie cenník

Newborn MINI 5

139 €
5 upravených fotografií
dĺžka fotenia: 1 hod
1 farebné prevedenie (2x set-up)
fotenie iba zavinutého bábätka
každá ďalšia fotografia 15€/ks
finálne upravené fotografie v digitálnej a aj vytlačenej forme (v rozmere 10x15cm)
zapožičanie rekvizít na fotenie v cene všetkých rekvizít na fotenie v cene
Obľúbené

Newborn MIDI 10

199 €
10 upravených fotografií
dĺžka fotenia: 1,5 – 2 hod
1-2 farebné prevedenia (3x set-up)
fotografie bábätka a aj s rodičmi a súrodencami
každá ďalšia fotografia 15€/ks
finálne upravené fotografie v digitálnej a aj vytlačenej forme (v rozmere 10x15cm) + 2ks vytlačenej koláže
zapožičanie rekvizít na fotenie v cene

Newborn MAXI 20

299 €
20 upravených fotografií
dĺžka fotenia: 2,5 – 3 hod
2 – 3 farby (3-4x set-up)
fotografie bábätka a aj s rodičmi a súrodencami
každá ďalšia fotografia 15€/ks
finálne upravené fotografie v digitálnej a aj vytlačenej forme (v rozmere 10x15cm) + 2ks vytlačenej koláže + 2ks vytlačeného pozdravu (s obálkou)
zapožičanie rekvizít na fotenie v cene všetkých rekvizít na fotenie v cene
Novorodenecke_fotenie (16)

Čo je súčasťou každého balíčka?

– online náhľadová galéria fotografií

– finálne fotografie na úpravu si vyberá klient

– finálne upravené fotografie dostanete digitálne aj vytlačené v rozmere 10x15cm

– zapožičanie všetkých rekvizít na fotenie v cene balíčka

– každá ďalšia fotografia navyše 15€/ks

 

Pri fotení bábätka aj s rodičmi je možné dohodnúť profesionálne líčenie mamičky (+ 40€). V prípade záujmu označte túto možnosť vo formulári.

 

V darčekovom balení si nájdete:

– tlačené fotografie v rozmere 10x15cm

– 2ks koláže z fotografií v rozmere 13x18cm => platí pre balíčky MIDI 10, MAXI 20

– 2 ks novorodenecký pozdrav spolu s obálkou (otvárací, otvorený v rozmere 18×26 cm, zatvorený má rozmer 13x18cm) => platí pre balíček MAXI 20

 

Ku každému balíčku je možné objednať si dodatočnú tlač navyše, napr.

– tlač koláže navyše + 3€/ks – min.odber po 2ks (čiže 2,4,6,…ks)

– tlač pozdravu navyše +4€/ks

– rôzne tlačené produkty, napr. fotokniha, plátno, fotografia v ráme, magnetky, leporelo.

Bližšie informácie o dostupných produktoch nájdete nižšie na stránke v časti „Služby a produkty navyše„.

uvodzovky
Bolo až neuveriteľné aká bola Silvia samostatná, tak starostlivá a jemná pri našej Romanke, vôbec sme sa o ňu nebáli a mohli sme v kľude oddychovať. Boli sme prekvapení, že napriek tomu, že Romanka veľmi neposlúchala, na fotkách vidieť úplný opak, niet pochýb, že je Silvia profesionálka a s bábätkami to vie. Fotky sú prekrásne a ešte raz ďakujeme. Sme radi, že nás osud zaviedol práve k nej
recenzia
Lenka Szloviková Malovová
uvodzovky
Fotografku na novorodenecke fotenie som vyberala na poslednú chvíľu, no nemohla som vybrať lepšie. Úžasný prístup nielen k bábätku, ale aj k rodičom a staršiemu bratovi. Fotky sú také nádherné, že sme sa nakoniec rozhodli zobrať 20 fotiek namiesto 10 a jednu sme si nechali vytlačiť na plátno ❤️ Odporúčam všetkými desiatimi, určite sa ešte dohodneme na rodinné fotenie :)
Andrea Kostkova

recenzie

Ďakujem za všetky Vaše slová, pripomienky, pocity, návrhy a odporúčania. Veľmi si vážim Vašu spätnú väzbu a verím, že Vám recenzie od mojich klientov pomôžu pri rozhodovaní a výbere toho najlepšieho fotografa pre Vás a Vašu rodinku.

Radi by ste napísali pár slov o Vašej skúsenosti s fotením u mňa? Môžete tak spraviť na stránke “Silvia Kanova Photography” na Google alebo Facebook do záložky “Recenzie”

Z celého srdca ďakujem za každé jedno slovo 🙂

Galéria

dievčatká

Galéria

chlapci

Galéria

novorodeniatko s rodinkou

Vybavenie a rekvizity

na novorodenecké fotenie v mojom ateliéri

O mne

Volám sa Silvia Kánová a som matka dvoch krásnych chlapcov (6r a 4r) a malej dcérky (1,5r).

Foteniu som prepadla už dávno.
Ako tínedžerky sme sa so sestrou fotili navzájom doma a napodobňovali pózy modeliek a herečiek 🙂 A ako vysokoškoláčka som už s kamarátmi trávila svoj voľný čas vo fotoateliéri. Popri zamestnaní som fotila prevažne na dovolenkách a výletoch.

Po narodení prvého syna som fotoaparát držala v ruke viackrát ako počas predošlých 10 rokov, keďže som chcela zdokumentovať toto čarovné obdobie jeho prvého roku života. Po narodení druhého syna som sa rozhodla, že fotenie je smer, ktorému sa chcem naplno venovať.

Ak hľadáte fotografku, ktorá Vám urobí krásne fotografie Vášho bábätka, ktorá kladie dôraz na jeho bezpečnosť a spokojnosť, ste na správnom mieste. Spravím všetko pre to, aby som prostredníctvom fotografie zachytila najkrajšie chvíle a momenty zo života Vášho dieťatka.

Kontakt

Kontaktné údaje

Mlynské nivy 48, Bratislava

Sociálne siete:

Napíšte mi