Informácie k tehotenskému foteniu


Kedy je najlepšie fotiť?

Tehotenské fotenie je vhodné zrealizovať okolo 28-34 týždňa tehotenstva, ale závisí to od každej mamičky individuálne.

Fotenie môžeme zrealizovať v exteriéri (v prírode, v parku, v meste ,… ) alebo interiéri v mojom ateliéri na ulici Mlynské nivy 48 v Bratislave. V letných mesiacoch je možné v ateliéri zapnúť klimatizáciu. 

Vizáž a oblečenie je vhodné prispôsobiť prostrediu v ktorom budeme tehotenské fotenie realizovať. 

 

Vizáž a čo si priniesť na oblečenie?

Vizáž: Je vhodné, aby ste na tehotenské fotenie prišli upravení (upravené vlasy, pekné líčenie a celková vizáž). Ak by ste mali záujem o úpravu vizážistkou (45-60min líčenie), je potrebné si túto službu objednať dopredu. Cena: 35€ (líčenie) + 15€ (úprava vlasov)

Oblečenie: V ateliéri sú pre Vás pripravené rôzne tehotenské šaty vhodné na fotenie, privítam však aj Vaše originálne kúsky oblečenia, ktoré vystihujú práve Vás a v ktorých sa cítite dobre. Doneste si prosím spodné prádlo bielej, čiernej a hlavne telovej/béžovej farby.

Jednoduché – jednofarebné šaty v ktorých vynikne bruško (ideálne priliehavé). Ak nemáte rada šaty, môžete si doniesť aj nohavice/sukňu s priliehavým tričkom alebo naopak košeľou. Farebne si doneste biele – svetlé a aj tmavé varianty. V ateliéri mám k dispozícii aj čierne pozadie, na ktorom sa dajú spraviť krásne snímky s tmavým oblečením (alebo aj žiadnym). 

Pre partnera môžete doniesť tričko/košeľu vo farbách, ktoré budú ladiť k Vášmu oblečeniu. 

Možností je veľa a všetko závisí od Vašej predstavy výsledných fotografií, Vášho „štýlu“ a vzájomnej dohody. Otázku oblečenia spolu budeme určite pred fotením komunikovať.

Drobnosť pre bábätko: Ak máte pre Vaše bábätko pripravenú nejakú hračku/topánočky/fotku z ultrazvuku či iný zaujímavý predmet, doneste si ho so sebou a môžeme ho zakomponovať do fotenia. 

Nemáte doma vhodné šaty na tehotenské fotenie? Chceli by ste vyskúšať niečo nové, elegantné či naopak viac odvážne? S veľkou radosťou Vám na Vaše fotenie požičiam ktorékoľvek tehotenské šaty z môjho „ateliérového šatníka“.

Ako vyzerajú šaty oblečené na skutočných budúcich mamičkách? Inšpirovať sa môžete aj v galérii tehotenských šiat, tu:

Aká je Vaša predstava o fotografiách?

Aké zábery sa Vám páčia? K akým farbám inklinujete? Ktoré farby sa Vám naopak nepáčia? Zaujímajú ma Vaše odpovede na tieto otázky….
Tehotenské fotenie je možné zrealizovať v nežnom/romantickom/prirodzenom štýle (classic) alebo aj s decentnými intímnymi zábermi (boudoir). Pre kreatívne osoby je možnosť nafotiť aj zábery „
so špeciálnymi efektami„, ktoré do finálnych záberov pridám počas úprav (vejúce šaty, trblietky, odlesky svetiel, kvetinové a iné štruktúry do pozadia, alebo aj tzv. „fine art„)

 

Tehotenské boudoir fotografie sú odvážnejšie, viac odhalené zábery so zachovaním decentnosti. Budúca mamička je odfotená buď v spodnom prádle alebo bez neho so zahalenými intímnymi partiami do látky alebo inými časťami tela.

 

Som otvorená Vašim nápadom a zakomponovaním aj Vašich záľub do fotenia. Všetko závisí od Vás.

Budem rada, ak mi Vašu predstavu o výsledných fotografiách poviete/ukážete dopredu, aby sme sa dohodli a spoločne vytvorili fotografie, ktoré budete milovať! 

V prípade, ak sa rozhodnete aj o novorodenecké fotenie s bábätkom (balík BUDÚCI RODIČIA), môžeme spoločne spraviť aj tehotenské zábery s bruškom a následne na novorodeneckom fotení spravíme obdobnú fotografiu už s bábätkom. Napríklad:  

Zverejnenie fotografií

Podľa autorského zákona mám právo fotografie zverejňovať, avšak fotografie zverejním IBA po vzájomnom dohovore a s Vaším súhlasom. Online galéria fotografií, ktorú Vám zašlem (či už náhľadová alebo s finálnymi fotografiami) je iba pre Vás a je chránená heslom. 


OPATRENIA v súvislosti s COVID-19!

» V ateliéri sa korona vírusu báť nemusíte! Ja som absolvovala očkovanie proti korona vírusu.
» Pred každým fotením ateliér vydezinfikujem a dôkladne vyvetrám
» Ja mám respirátor nasadený počas celého pobytu v ateliéri. Aj v čase kedy pripravujem rekvizity a čakám, kým prídete. 
» Vás poprosím mať nasadený respirátor tiež celú dobu pobytu v ateliéri, s výnimkou času, kedy Vás budem fotiť. Vtedy si samozrejme respirátor môžete dať dolu.
» K dispozícii budete mať dezinfekciu pri vstupe a samozrejme dezinfekčné mydlo.